Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych do ładowarek

Pompy hydrauliczne są wykorzystywane w wielu różnych rodzajach sprzętu. Są one ważną częścią ładowarek i innych pojazdów budowlanych, ale można je również znaleźć w samochodach, ciężarówkach, łodziach i samolotach.

Firma Hydro-Dex zajmuje się naprawą i regeneracją pomp hydraulicznych stosowanych w ładowarkach. Hydro-Dex jest liderem w branży napraw i regeneracji pomp hydraulicznych. Nasza rozległa wiedza na temat pomp hydraulicznych pozwala nam na zapewnienie najlepszej jakości usług dla naszych klientów.

 

a5ace070-ec6c-4959-9421-870a666d498d

Jak działa pompa hydrauliczna?

Najważniejszą cechą pompy hydraulicznej jest jej zdolność do przenoszenia cieczy z jednego miejsca do drugiego. Aby pompa działała prawidłowo, musi być w stanie przenieść płyn z obszaru wysokiego ciśnienia (gdzie jest przechowywany) do obszaru niskiego ciśnienia (gdzie musi się udać). Pompa robi to poprzez zasysanie płynu i wydalanie go przez mały otwór zwany wirnikiem.

Awarie pomp hydraulicznych stosowanych w ładowarkach

Pompy hydrauliczne w ładowarkach ulegają awariom z różnych przyczyn. Najczęściej pompa zawodzi z powodu przegrzania. Powodem tego jest to, że pompa hydrauliczna jest w zasadzie małym silnikiem z wirnikiem w środku. Jak wszystkie silniki musi być chłodzona przez powietrze nawiewane na jej powierzchnię. Jeśli nie ma wystarczającej ilości powietrza przepływającego przez zewnętrzną część pompy lub jeśli jest gruz blokujący jej otwory wentylacyjne, to może się przegrzać i przedwcześnie zawieść.

Drugą najczęstszą przyczyną awarii pomp hydraulicznych jest zanieczyszczenie. Nierzadko zdarza się, że płyn hydrauliczny jest zmącony wodą, brudem lub innymi nieczystościami. Może to spowodować przedwczesną awarię pompy.

Kolejną najczęstszą przyczyną awarii pompy hydraulicznej jest nadmierne ciśnienie. Jeśli pompa nie jest w stanie poradzić sobie z wywieranym na nią ciśnieniem, może ulec zniszczeniu.

Inną przyczyną usterek pomp hydraulicznych są wibracje. Wibracje przekraczające to, do czego pompa została zaprojektowana, mogą spowodować przedwczesne uszkodzenie sprzętu.

Nadmierne ciepło również bywa częstą przyczyną awarii pomp hydraulicznych w ładowarkach. Może uszkodzić pompę i spowodować jej przedwczesne zniszczenie. Można się spotkać także z korozją. Korozja może wystąpić, gdy płyn w systemie zawiera substancje chemiczne, które są szkodliwe dla elementów metalowych, takich jak pompy i zawory.

Niezależnie od tego, co wywołało awarię pompy hydraulicznej w ładowarce, ważne jest, aby zlecić kontrolę systemu przeszkolonemu mechanikowi w celu ustalenia dalszych kroków.

IMG-20201216-WA0008

Pompy hydrauliczne w ładowarkach

Nasz serwis hydrauliki siłowej zajmuje się profesjonalną naprawą i regeneracją pomp hydraulicznych stosowanych w ładowarkach. Zajmujemy się m.in. modelami, takimi jak:

 • Grupa pomp A10VO, A10VSO występujących w ładowarkach Manitou: MLT 634, MLT 735, MLT 741, MLT 845; ładowarkach Merlo: P34.7; ładowarkach teleskopowych JCB: JCB 541-70.
 • ALA10VO72EK1DS – pompa stosowana w koparko-ładowarkach CAT: 420F,430F, 432F, 444F.
 • A4VG40DA1D8/32R – pompa jazdy do ładowarki Komatsu WA70.
 • Pompy hydrauliczne do ładowarek kołowych Volvo L150 i Volvo L180.
 • Pompa Volvo 11173536 03517694 + 11410061 w ładowarkach kołowych Volvo L180E, Volvo L180F, Volvo L180F HL, Volvo L220D, Volvo L220E’.
 • K3VL112 – pompa hydrauliczna do ładowarki kołowej Volvo L150G.
 • Liebherr A4VG125 stosowana w ładowarkach kołowych jako pompa jazdy, w ładowarkach kołowych Liebherr: L556, L564, L566, L574, L576, L580.
 • A4VG90EZ2DX – pompa hydrauliczna do ładowarki kołowej Liebherr L 586.
 • Pompy 705-2L – występują w ładowarkach kołowych Komatsu WA430-6.
 • pompa jazdy Sauer Danfoss H1P078 – pompa do układu zamkniętego – w ładowarkach teleskopowych Claas Scorpion.
 • Pompy Casappa MVP do ładowarek teleskopowych Merlo.
 • Caterpillar 257-3931 (AA4VG56) – pompa hydrauliczna jazdy w ładowarkach kołowych CAT 906H, CAT 906H2, CAT 907H, CAT 907H2, CAT 908H, CAT 908H2.
 • Caterpillar 224-9405 – pompa hydrauliczna do mini ładowarki gąsienicowej Caterpillar 267B, Caterpillar 268B.
 • Caterpillar 231-0470 – pompa hydrauliczna jazdy do ładowarki kołowej CAT 908.

Regeneracja pomp hydraulicznych – dlaczego warto zatroszczyć się o regularny serwis hydrauliki siłowej w ładowarkach?

Hydraulika siłowa jest najważniejszą częścią każdej ładowarki. Dzięki niej maszyna działa sprawnie i wydajnie. Należy rozważyć regularny serwis hydrauliki siłowej w ładowarkach, aby utrzymać ich efektywność i osiągi.

Regularny serwis hydrauliki siłowej w ładowarkach poprawia ogólną wydajność maszyny. Układ hydrauliczny jest odpowiedzialny za dostarczenie niezawodnej mocy do silnika ładowarki. Obejmuje on pompy i zawory hydrauliczne, węże i przewody hydrauliczne, a także złącza hydrauliczne, które zapewniają szybkie połączenie między różnymi elementami maszyny ładującej.

Jeśli nie zadbasz o układ hydrauliczny swojej ładowarki, stanie się on bardziej podatny na awarie, które mogą skutkować uszkodzeniem lub nawet zniszczeniem innych części maszyny. Może to wpłynąć na jej efektywność pracy i ogólną wydajność.

Oprócz tego regularny serwis hydrauliki siłowej w ładowarkach może również pomóc Ci w zmniejszeniu kosztów związanych z naprawami i konserwacją ładowarki.

Regeneracja pomp hydraulicznych w ładowarkach to świetna inwestycja!

Projekt bez tytułu (3)

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych do ładowarek – serwis hydrauliki siłowej Hydro-Dex

Oferujemy szeroki zakres usług naprawczych i regeneracyjnych dla ładowarek. Nasi eksperci mogą naprawić lub wymienić każdą część układu hydraulicznego Twojej ładowarki, w tym pompy, zawory, węże i złącza. Oferujemy także usługę regularnego serwisu ładowarek, aby zapewnić ich sprawne i skuteczne działanie. Mamy duży zapas części zamiennych do ładowarek, co pozwala nam na szybką naprawę i regenerację układu hydraulicznego Twojej ładowarki. Jeśli potrzebujesz pomocy z jakąkolwiek częścią układu hydraulicznego swojej ładowarki, nie wahaj się skontaktować z nami już dziś.

Jako nieliczni w Polsce dajemy aż 12-miesięczną gwarancję na regenerację pomp hydraulicznych. Na wyposażeniu naszego warsztatu mamy nowoczesną stację diagnostyczną, dzięki której w bardzo szybki i skuteczny sposób możemy sprawdzić części układu hydraulicznego pod kątem usterki. Nasza diagnostyka jest trafna, a naprawy wykonujemy nawet w 48h!

Oceń tę stronę