Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych do koparek

Pompa hydrauliczna jest najważniejszą częścią układu hydraulicznego. Jej główną funkcją jest dostarczanie oleju pod odpowiednim ciśnieniem potrzebnego dla utrzymania wszystkich funkcji maszyny. Oprócz dostarczania oleju, musi ona również być w stanie odzyskać z niego energię poprzez pompę odśrodkową. Na wydajność tej pompy może mieć wpływ wiele czynników, takich jak: zużycie, zmiany temperatury, zanieczyszczenia i inne.

Pompy hydrauliczne są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wysokie temperatury, ale nadal mogą ulec uszkodzeniu, jeśli nie są odpowiednio konserwowane. Prowadzi to do słabej wydajności i zmniejszonej sprawności, co może spowodować dodatkowe uszkodzenia innych części Twojej maszyny. Jeśli chcesz, aby Twoja koparka wróciła do pracy jak najszybciej, oferujemy profesjonalne naprawy i usługi regeneracji w świetnych cenach!

s2
Projekt bez tytułu (8)

Naprawiamy i regenerujemy wszystkie rodzaje pomp hydraulicznych do koparek. Nasi technicy mają wysokie kwalifikacje w zakresie naprawy pomp hydraulicznych wszystkich głównych marek, w tym m.in.:

  • pompy Caterpillar (np. CAT 315M, CAT 318D, CAT 320GC, CAT M316C, CAT M316D, CAT 315C, CAT 315D);
  • pompy Rexroth/Bosch Rexroth/Hydromatik (np. A4VO, A4FO, ALA10, A4VG, A11VO, A8VO);
  • pompy Kawasaki (np. K3V, K5V);
  • pompy Volvo;

pompy Liebherr (np. LPVD, DPV, DPVG, DPVO, DPVD, DPVP).

Budowa pomp hydraulicznych – hydraulika siłowa

Pompa hydrauliczna składa się z korpusu pompy, tłoka i cylindra, wału, łożysk i uszczelnień. Korpus pompy zawiera pompę olejową, która pompuje płyn hydrauliczny ze zbiornika do cylindra. Tłok jest przymocowany do pręta, który przekazuje moc do urządzenia. Cylinder zawiera zawór wlotowy na jednym końcu i zawór wylotowy na drugim końcu.

Wał łączy się z tłokiem za pośrednictwem korbowodu i przenosi moc z tłoka do urządzenia. Łożyska podtrzymują i ustawiają części silnika podczas pracy. Pomagają one również absorbować drgania podczas pracy, zapewniając płynny ruch w swoich obudowach nośnych. Uszczelki zapobiegają wyciekom między ruchomymi częściami, utrzymując jednocześnie ciśnienie między tymi częściami, dzięki czemu mogą się one swobodnie poruszać bez tarcia lub uszkodzeń spowodowanych zużyciem lub zanieczyszczeniem.

Projekt bez tytułu (9)

Regeneracja pomp hydraulicznych

Pompy hydrauliczne są bardzo ważną częścią koparek. Gdy ulegną awarii, cała maszyna staje się bezużyteczna, a naprawy mogą być bardzo kosztowne. Dobrą wiadomością jest to, że możliwa jest regeneracja pomp hydraulicznych i sprawienie, że znów będą działać jak nowe. Pompy hydrauliczne są wykorzystywane do różnych celów, ale ich głównym zadaniem jest dostarczanie oleju lub innych płynów pod ciśnieniem. Mają one kilka części, które muszą być okresowo wymieniane. Regeneracja jest ważnym krokiem w cyklu życia pompy hydraulicznej. Może ona przedłużyć żywotność pompy hydraulicznej nawet pięciokrotnie. Regeneracja pompy jest to po prostu czyszczenie i naprawa istniejącego sprzętu, zamiast kupowania nowych części lub całej nowej jednostki. Właściwa konserwacja pomoże uniknąć awarii i znacznie wydłuży żywotność sprzętu. Pompy, które są często używane, powinny być regularnie kontrolowane pod kątem oznak zużycia lub uszkodzenia. Da to pewność, że problemy nie będą się pogłębiać z czasem i zapobiegnie kosztownym naprawom w przyszłości.

Naprawa silników hydraulicznych do koparek

Oferujemy naprawę silników hydraulicznych do koparek. Wszystkie naprawy wykonywane są przez certyfikowanych techników przy użyciu oryginalnych części zamiennych i podzespołów. Wszystkie naprawy wykonywane są zgodnie z wymogami producentów.

Zapewniamy również wymianę części zamiennych: tłoków, korbowodów, wałów korbowych, wałków rozrządu, uszczelek, pierścieni tłokowych, zaworów i wielu innych elementów.

Oprócz napraw możemy również przeprowadzić prace modernizacyjne silników koparek, zwiększając ich moc lub zmniejszając zużycie paliwa w celu poprawy ich niezawodności.

Naprawa tych maszyn wymaga specjalistycznej wiedzy, ponieważ są to skomplikowane systemy składające się z wielu części, które współpracują ze sobą, aby funkcjonować prawidłowo.

Zajmujemy się naprawą silników hydraulicznych Rexroth, silników Poclain i wielu innych.

Projekt bez tytułu (3)
5

Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych do koparek

Oferujemy regenerację rozdzielaczy hydraulicznych do koparek. Jesteśmy wyposażeni w nowoczesną technologię, która pozwala nam na naprawę uszkodzonych części i przywrócenie ich do pierwotnej konfiguracji. Prace wykonujemy przy użyciu najnowszego sprzętu i narzędzi.

Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych do koparek jest jedną z najbardziej złożonych i ważnych operacji w cyklu życia takich maszyn. Operacja ta może być wykonywana na miejscu lub w specjalistycznych warsztatach. Główną przyczyną awarii rozdzielaczy hydraulicznych jest brak odpowiedniej pielęgnacji podczas eksploatacji. Konieczne jest monitorowanie stanu wszystkich części rozdzielacza i w razie potrzeby ich wymiana w odpowiednim czasie.

Celem tej pracy jest przywrócenie pierwotnych parametrów rozdzielaczy hydraulicznych, które uległy uszkodzeniu w wyniku zużycia podczas pracy. Powodami takich uszkodzeń mogą być m.in.:

  • duże wahania temperatury,
  • wnikanie wody,
  • deformacje tłoków i innych części,
  • korozja.

Nasza reputacja opiera się na zdolności do wykonywania wysokiej jakości pracy w przystępnej cenie. Nasi klienci wiedzą, że kiedy powierzają nam swoje maszyny, otrzymują wysoką jakość w połączeniu z doskonałą obsługą klienta. Nasza firma oferuje aż 12 miesięcy gwarancji na regenerację pomp hydraulicznych!

5/5 - (8 votes)