<h1>Regeneracja Pomp Hydraulicznych Komatsu</h1>

Regeneracja Pomp Hydraulicznych Komatsu

Pompy hydrauliczne do maszyn Komatsu są integralną częścią układów hydraulicznych i ważne jest, aby Twoja firma mogła na nich polegać. Jeśli jedna zawiedzie, może to mieć poważny wpływ na produktywność i rentowność przedsięwzięć w firmie. Pompy Komatsu znajdują zastosowanie w wielu różnych urządzeniach, w tym koparkach i wywrotkach. Są one również stosowane w innych pojazdach budowlanych, urządzeniach górniczych, statkach morskich i innych.

Sprzęt przemysłowy z częściami metalowymi wyposażonymi w duże złącze kołnierzowe i zamontowaną skrzynię biegów, któremu towarzyszą widoczne rury i złączki w otoczeniu maszyn.

Pompy Hydrauliczne Do Maszyn Komatsu

Pompy hydrauliczne służą do przenoszenia energii z jednego punktu do drugiego. Można je znaleźć w takich branżach, jak produkcja, budownictwo i górnictwo. Pompa hydrauliczna wykorzystuje ciśnienie cieczy lub gazów do przekazywania energii przez rury, węże i inne przewody. Marka Komatsu jest znana chyba wszystkim. Od sprzętu do robót ziemnych po maszyny budowlane, firmie zaufały tysiące klientów na całym świecie. Pompy hydrauliczne do maszyn Komatsu są produkowane z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane z myślą o trwałości. Są również łatwe w konserwacji i naprawie, co oznacza, że te pompy hydrauliczne zapewnią Ci wiele lat bezproblemowej obsługi. Jednak, jak każdy sprzęt, wymagają regularnej pielęgnacji i uwagi, aby utrzymać je w dobrym stanie. Jeśli jesteś właścicielem maszyny Komatsu, ważne jest, aby utrzymać pompę hydrauliczną w dobrym stanie roboczym. Źle utrzymana pompa może prowadzić do kosztownych napraw i przestojów.

Zbliżenie złożonego zespołu mechanicznego, prawdopodobnie części maszyny, zawierającego duży czarny komponent z wieloma połączonymi metalowymi częściami i zaworami.

Awarie Pomp Hydraulicznych – Awarie Podzespołów Hydrauliki Siłowej

Pompy hydrauliczne są szeroko stosowane w aplikacjach przemysłowych i budowlanych, w tym w buldożerach, wózkach widłowych, dźwigach i koparkach. Awaria pompy może wynikać z wielu różnych przyczyn, np. z niewłaściwego montażu lub zanieczyszczenia płynu hydraulicznego. Jeśli podejrzewasz, że pompa hydrauliczna jest bliska awarii, natychmiast skontaktuj się z serwisem Hydro-Dex. Technicy Hydro-Dex mogą wykonać pełny przegląd i analizę pompy, aby określić, czy działa ona prawidłowo. Jeżeli naprawa jest konieczna, przedstawimy wycenę, która zawiera wszystkie koszty związane z przywróceniem pompy hydraulicznej do prawidłowego działania. Awarie pomp hydraulicznych mogą być wynikiem wielu różnych przyczyn.

Oto niektóre z nich:

 • Wibracje silnika mogą uszkodzić uszczelki wewnątrz pompy paliwowej, powodując wycieki, które prowadzą do przedwczesnej awarii.
 • Jeśli poziom oleju w pompie jest nieprawidłowy (za wysoki lub za niski), może dojść do przedwczesnej awarii z powodu uszkodzenia wewnętrznych uszczelnień.
 • Korozja może być przyczyną przedwczesnego zużycia i awarii w pompach.
 • Przegrzanie – ekstremalne temperatury generowane przez pompę mogą ją uszkodzić i skrócić jej żywotność.
 • Niewłaściwie zainstalowane pompy prawdopodobnie ulegną przedwczesnej awarii i spowodują inne problemy.
 • Płyn hydrauliczny może zostać zanieczyszczony smarem i wodą, co powoduje zużycie uszczelek i łożysk pompy, a w konsekwencji skrócenie ich żywotności.
 • Skutki zużycia elementów pompy spowodowane użytkowaniem, wiekiem lub innymi czynnikami mogą powodować nieszczelności lub awarie.

Regeneracja Pomp Hydraulicznych Komatsu

Regeneracja pomp hydraulicznych Komatsu to:

 • kompletny demontaż i czyszczenie pompy,
 • kontrola pod kątem zużycia i uszkodzeń,
 • w razie potrzeby zainstalowanie nowych uszczelek i łożysk,
 • wymiana zużytych lub uszkodzonych części,
 • ponowny montaż i wyważenie pompy, testowanie, kontrola i dokumentacja oraz odesłanie do klienta.

Regeneracja pomp hydraulicznych Komatsu może przedłużyć żywotność maszyny nawet o 80%.

Naprawiamy i regenerujemy między innymi:

 • pompy 708-1W-00670, które występują w spycharkach Komatsu D375A D375;
 • pompy 705-2L, które występują w ładowarkach kołowych Komatsu WA430-6.

Dlaczego Warto Regenerować Pompy Hydrauliczne Komatsu? Naprawa Pomp Hydraulicznych I Silników Hydraulicznych

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć regenerację pompy hydraulicznej:

1. Regeneracja pompy zamiast zakupu nowej to spora oszczędność – pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, ponieważ pompy regenerowane są zdecydowanie tańsze niż nowo wyprodukowane, a będą działać bardzo długo.

2. Oprócz opłacalności, regeneracja pomp pozwala zaoszczędzić czas – nie trzeba będzie czekać tygodniami na części zamienne i ponowne uruchamianie pomp po awarii. Zużyta pompa może powodować znaczne przestoje, co skutkuje utratą klientów.

3. Zmniejszenie ilości odpadów – zamiast wyrzucania starych pomp, regeneracja pomaga chronić środowisko.

Dwie osoby wspólnie pracują nad częścią mechaniczną, otoczone narzędziami i częściami zamiennymi na zagraconym stole warsztatowym.

Co Zrobić, Gdy Pompa Hydrauliczna Ulegnie Awarii? Regularna Konserwacja I Kontrola Pomp Hydraulicznych Jest Ważnym Elementem Utrzymania Systemu Dostarczania Płynów

Gdy pompa hydrauliczna ulegnie awarii, na zewnątrz urządzenia mogą nie być widoczne żadne oznaki uszkodzenia. Jeśli podejrzewasz, że pompa hydrauliczna ulega lub uległa awarii, natychmiast skontaktuj się z serwisem. Nawet jeśli pompa działa, może nie pracować tak wydajnie, jak powinna. Pompa może pracować dłużej, zużywać więcej płynu lub wymagać większej konserwacji. Z czasem te problemy mogą spowodować dodatkowe uszkodzenia pompy i zwiększyć koszty związane z naprawami i konserwacją.

Jeśli pompa ulegnie awarii nagle i bez ostrzeżenia, należy niezwłocznie zlecić jej kontrolę przez specjalistę, aby można było ustalić przyczynę awarii i zapobiec dalszym szkodom. Regularna konserwacja pomp hydraulicznych pomoże zapobiec nagłym awariom, a utrzymywanie płynu w czystości może przedłużyć żywotność elementów układu. Kluczem do zapobiegania awariom pomp hydraulicznych jest poddanie ich kontroli przez profesjonalistę przynajmniej raz na dwa lata. Jeśli używasz swojej maszyny do celów komercyjnych, powinieneś poddawać ją kontroli częściej.

Firma Hydro-Dex udziela 12-miesięcznej gwarancji na regenerację pomp hydraulicznych, posiadamy również stację hydrauliczną, w której możliwa jest weryfikacja i naprawa podzespołów w ciągu 48 godzin! Chętnie zajmiemy się regeneracją pomp hydraulicznych w Twoich maszynach!

Zbliżenie maszyn przemysłowych ze szczegółowym widokiem mosiężnej złączki i czarnych węży podłączonych do metalowego bloku, na niebieskim tle maszyny.

Serwis hydrauliki siłowej
– obsługujemy firmy z całej Polski!

Niezależnie od województwa, podejmujemy współpracę z przedsiębiorcami z całego kraju. Dlatego, jeśli potrzebujesz profesjonalnego serwisu hydrauliki siłowej, jesteśmy tu dla Ciebie.