Regeneracja pomp hydraulicznych

Pompy hydrauliczne są stosowane w wielu gałęziach przemysłu, takich jak przemysł naftowy i gazowy, górnictwo, transport ciężarowy, rolnictwo i budownictwo. Można je również znaleźć w obiektach przemysłowych, takich jak fabryki, magazyny i centra dystrybucyjne.

Z czasem w pompach tych mogą wystąpić problemy, które spowodują ich awarię np. maszyn budowlanych w trakcie pracy. W takiej sytuacji konieczne jest poddanie pompy regeneracji lub naprawie.

Etapy regeneracji pomp hydraulicznych – Profesjonalny serwis hydrauliki siłowej

Regeneracja pompy hydraulicznej to proces, w którym uszkodzoną pompę rozbiera się na części i dokładnie czyści, a następnie odbudowuje przy użyciu nowych części, jeśli zachodzi taka potrzeba. Proces ten można przeprowadzić na każdym typie pompy hydraulicznej, w tym na pompach zasilanych elektrycznie lub mechanicznie. Regeneracji i naprawie pomp hydraulicznych podlegają m.in. takie urządzenia jak: hydrauliczna pompa zębata, hydrauliczna pompa śrubowa czy hydrauliczna pompa łopatkowa.

Pierwszym krokiem w regeneracji pompy hydraulicznej jest jej rozebranie i dokładne oczyszczenie z oleju i zanieczyszczeń, które nagromadziły się w niej z czasem. Zazwyczaj wymaga to wyjęcia wszystkich wewnętrznych elementów z obudowy, aby można je było wyczyścić indywidualnie, a następnie złożyć z powrotem, w razie potrzeby z nowymi uszczelkami. Po wykonaniu tych czynności należy sprawdzić, czy żaden element nie jest uszkodzony lub zużyty, co mogłoby wpłynąć na jego działanie po ponownym złożeniu go do kupy, w razie potrzeby zakładając nowe uszczelki.

Regeneracja pomp hydraulicznych
Serwis hydrauliki siłowej

Maszyny budowlane – naprawa pomp

Projekt bez tytułu (4)

Najczęstsze problemy występujące w pompach hydraulicznych – regeneracja pomp hydraulicznych

Regeneracja i naprawa pomp hydraulicznych to wysoce wyspecjalizowany i złożony proces. Istnieje wiele różnych typów pomp hydraulicznych, a każdy typ ma swoje unikalne właściwości. Aby pompa hydrauliczna działała prawidłowo, musi posiadać określone cechy. Jeżeli pompa hydrauliczna nie ma tych cech, nie będzie w stanie dostarczyć wymaganej mocy i ciśnienia w odpowiednim czasie i miejscu. Wtedy właśnie może być konieczna naprawa pompy hydraulicznej. Poniżej znajduje się lista niektórych z najczęstszych problemów występujących w pompach hydraulicznych:

nieodpowiednia konserwacja lub naprawy

przed zakupem nowej pompy hydraulicznej należy upewnić się, że była ona prawidłowo konserwowana przez mechanika lub producenta. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości co do jej stanu lub historii, należy ją raczej wymienić, niż ryzykować kolejną kosztowną awarię;

wysoki spadek ciśnienia

ten stan jest spowodowany zużytymi uszczelkami po obu stronach wału pompy i/lub nieszczelnymi zaworami zwrotnymi w układzie. Wysoki spadek ciśnienia może spowodować przedwczesną awarię takich elementów, jak uszczelki, zawory lub łożyska w układzie, co może skutkować kosztownymi naprawami w przyszłości;

nadmierny hałas i wibracje

nadmierny hałas i wibracje mogą być spowodowane zużytymi łożyskami wewnątrz układu.

Projekt bez tytułu(2)

Regeneracja pomp tłoczkowych, zębatych i nie tylko – profesjonalne usługi z zakresu hydrauliki siłowej

Korzystając z naszych usług regeneracji, możesz przedłużyć żywotność swojego sprzętu, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze na kosztach jego wymiany! Naprawa pomp hydraulicznych to nasza specjalność.

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych – korzyści

Prawidłowo konserwowana pompa hydrauliczna może zapewnić lata bezproblemowej pracy – warto np. regularnie sprawdzać ciśnienie cieczy w układzie hydraulicznym. Niestety wiele zakładów przemysłowych nie przeprowadza regularnych kontroli lub konserwacji swoich pomp ze względu na ograniczenia budżetowe lub brak wiedzy na temat właściwych procedur. W rezultacie wiele zakładów przemysłowych doświadczyło znacznych przestojów spowodowanych zepsutym sprzętem, którym można było zapobiec, gdyby tylko przeprowadzono rutynową konserwację pomp lub na czas zajęto się ich naprawą.

Główną zaletą stosowania pomp regenerowanych jest to, że są one opłacalne i mają niskie koszty konserwacji. Takie pompy hydrauliczne są również objęte gwarancją, co oznacza, że jeśli w przyszłości coś się z nimi stanie, będzie można je naprawić bez dodatkowych kosztów. W kontekście pomp i podzespołów warto też pamiętać, że ich regeneracja często będzie dużo tańsza, niż gdybyśmy chcieli kupić nowe części.

4.9/5 - (102 votes)