<h1>Regeneracja Pomp Hydraulicznych Caterpillar (CAT)</h1>

Regeneracja Pomp Hydraulicznych Caterpillar (CAT)

Pompy hydrauliczne CAT są używane do napędu wielu różnych rodzajów maszyn – od wiertarek, które rozbijają skały w kamieniołomach, po duże generatory w elektrowniach wodnych. Pompy te są narażone na jedne z najbardziej ekstremalnych warunków pracy na świecie. Działają one w wysokich temperaturach i ciśnieniach i muszą być w stanie wytrzymać ekstremalne wibracje. Kiedy te pompy zawiodą, może to kosztować tysiące złotych!

Żółty spychacz gąsienicowy zaparkowany na żwirowym terenie pod zachmurzonym niebem, co podkreśla jego wytrzymałą konstrukcję i możliwości konstrukcyjne.

Pompy Hydrauliczne Caterpillar (CAT) Używane Do Maszyn Budowlanych, Rolniczych I Innych – Naprawa I Regeneracja Pomp

Pompy hydrauliczne CAT są często spotykane w takich maszynach, jak: koparki, ładowarki, wiertnice, koparko-ładowarki, dźwigi, minikoparki. Pompy te są kluczową częścią układu hydraulicznego, który służy do przenoszenia paliwa ze zbiornika paliwa do silnika. Przenoszą one również olej z jednego końca maszyny na drugi, wykorzystując płyn jako medium. Stanowią one również krytyczną część układu hamulcowego maszyny, wykorzystując płyn do wywierania lub zwalniania ciśnienia na hamulce. Jeśli masz problem z pompą hydrauliczną CAT, musisz ją natychmiast naprawić. Zdarza się, że pompy CAT mogą zawieść bez ostrzeżenia i zablokują się, jeśli ulegną awarii podczas użytkowania.

Żółta równiarka samobieżna gąsienicowa o długości 140 m wyrównuje plamę ziemi pod częściowo zachmurzonym niebem.

Awarie Pomp Hydraulicznych Caterpillar – Naprawa I Regeneracja Pompy Hydraulicznej

Pompy hydrauliczne są często stosowane w warunkach przemysłowych i budowlanych, w tym na wózkach widłowych, dźwigach i innych dużych urządzeniach.

Serwis Hydro-Dex może zdiagnozować i naprawić wszystkie rodzaje problemów z pompami hydraulicznymi, od nieodpowiedniej instalacji po zanieczyszczenia. Pompy hydrauliczne CAT są popularne, ponieważ są dosyć mocne. Są również łatwe w instalacji, co czyni je częstym wyborem dla urządzeń przemysłowych. Ale, jak każda inna maszyna, pompy hydrauliczne CAT mogą ulec awarii na wiele sposobów. Regeneracją pomp hydraulicznych i silników hydraulicznych zajmujemy się od wielu lat. Hydraulika siłowa to nasza specjalność.

Wiele czynników może spowodować awarię pompy hydraulicznej, w tym na przykład:

 • Cylinder i zawory pompy mogą ulec korozji, powodując przedwczesne zużycie i ostateczną awarię.
 • Pompa ze zbyt dużą lub zbyt małą ilością oleju będzie miała krótszą żywotność, ponieważ znajdujące się wewnątrz ruchome części zależne od smarowania płynem mogą ulec uszkodzeniu.
 • Elementy pompy mogą z czasem ulec zużyciu, co prowadzi do wycieków lub innych problemów.
 • Zanieczyszczenie płynu hydraulicznego może pochodzić z kilku źródeł, takich jak brud i smar. Zanieczyszczony płyn będzie przedwcześnie zużywał elementy poprzez przesiąkanie przez uszczelki i łożyska do korpusu pompy.
 • Zbyt częste używanie pompy lub stosowanie jej w miejscach o wysokiej temperaturze może zniszczyć podzespół.
 • Nieprawidłowy montaż może prowadzić do nieszczelności, przedwczesnej awarii i innych problemów.
 • Nadmierne wibracje silnika mogą spowodować przedwczesne zniszczenie uszczelek w pompie, co prowadzi do nieszczelności skutkujących awarią.
Koparka z wyciągniętym ramieniem i łyżką opartą na kupie żwiru, na tle tętniącego życiem nieba o zachodzie słońca, pomalowanego w odcieniach pomarańczy i czerwieni.

Regeneracja Pomp Hydraulicznych Caterpillar (CAT)

Pompy hydrauliczne CAT są naprawiane i odbudowywane poprzez wymianę zużytych części, naprawę uszkodzonych komponentów i odnawianie tych, które się zużyły.

Proces odbudowy pompy hydraulicznej rozpoczyna się od demontażu jednostki i sprawdzenia jej elementów. Wał, tłoki i uszczelki są sprawdzane pod kątem zużycia i uszkodzeń. Uszkodzone części wymienia się na nowe lub te w dobrym stanie, które zostały oczyszczone i przetestowane. Podczas ponownego montażu wszystkie elementy muszą być prawidłowo ustawione, aby zapewnić prawidłowe działanie. Po ponownym zamontowaniu pompy, jest ona testowana pod kątem szczelności i wydajności.

Naprawiamy i regenerujemy między innymi:

 • zespół pomp z koparki kołowej CAT 315M,
 • zespół pomp z koparki kołowej CAT 318D,
 • pompę hydrauliczną do koparek gąsienicowych CAT 320G (CATERPILLAR 531-988),
 • pompę hydrauliczną do koparek CAT M316C, CAT M316D, CATERPILLAR 190-8213 (AA4VG40DWD1),
 • pompę hydrauliczną jazdy do ładowarek kołowych CAT 906H, CAT 906H2, CAT 907H, CAT 907H2, CAT 908H, CAT 908H2 (CATERPILLAR 257-3931 (AA4VG56)),
 • pompę hydrauliczną do mini ładowarki gąsienicowej Caterpillar 267B, Caterpillar 268B (CATERPILLAR 224-9405),
 • pompę hydrauliczną jazdy do koparek CAT 315C, CAT 315D (CATERPILLAR 207-4708),
 • pompę hydrauliczną jazdy do ładowarki kołowej CAT 908 (CATERPILLAR 231-0470).

Regeneracja Pomp Hydraulicznych – Jakie Są Korzyści Z Regeneracji Pomp Hydraulicznych Caterpillar (CAT)? Naprawa Hydrauliki Siłowej

Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto rozważyć regenerację pompy hydraulicznej:

 • Oszczędność pieniędzy – regeneracja pompy przedłuży jej żywotność, ponieważ nie będzie trzeba jej wymieniać co kilka miesięcy lub lat.
 • Większe bezpieczeństwo – wadliwa pompa może spowodować nieprawidłowe działanie maszyny, co może być bardzo niebezpieczne.
 • Oszczędność czasu – regeneracja pomp hydraulicznych pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba spędzać dni na poszukiwaniu części zamiennej, a następnie czekać na jej dostarczenie.
 • Brak przestojów w pracy – maszyna, która nie działa, nie przynosi żadnych dochodów. Z wadliwą pompą, konieczne jest poświęcenie czasu i pieniędzy na naprawę maszyny. Regeneracja pompy to usługa, którą często wykonujemy w ciągu 48h!
 • Lepsza wydajność – regenerowane pompy hydrauliczne działają doskonale, ponieważ są zbudowane z wysokiej jakości materiałów, które dają gwarancję, że się nie zepsują.
 • Zmniejszenie ilości odpadów i zapobieganie zanieczyszczeniom – regeneracja starych pomp, zamiast ich wyrzucania pozwoli osiągnąć oba cele.
 • Mniejszy ślad węglowy – dzięki regeneracji pomp, można zapobiec cierpieniu przyszłych pokoleń z powodu skutków zmian klimatycznych.
Duża żółta ładowarka kołowa gąsienicowa o długości 966 m z pełną łyżką, pracująca w słonecznym kamieniołomie przy czystym, błękitnym niebie i hałdach piasku w tle.

Naprawa Pomp Hydraulicznych – Co Zrobić, Gdy Pompa Hydrauliczna Ulegnie Awarii? Znaczenie Regularnych Przeglądów I Konserwacji Pomp Hydraulicznych CAT

Jeśli pompa hydrauliczna ulegnie awarii bez ostrzeżenia, należy niezwłocznie zlecić jej kontrolę przez specjalistę – nagła awaria może wskazywać na ukryte uszkodzenie.

Właściwa konserwacja pompy hydraulicznej pomoże zapobiec nieoczekiwanym awariom, przedłużając tym samym żywotność sprzętu. Ponadto ważne jest czyszczenie i konserwacja płynu przepływającego przez układ – jeśli olej zostanie w jakikolwiek sposób zanieczyszczony (na przykład z powodu zanieczyszczenia lub słabej filtracji) – może to spowodować uszkodzenie uszczelek/łożysk/itd.

Hydro-Dex udziela gwarancji do 12 miesięcy na regenerację pomp hydraulicznych, dysponujemy również własną stacją hydrauliczną, w której możliwa jest weryfikacja i naprawa podzespołów w ciągu 48 godzin.

Żółta ładowarka kołowa Cat 908m w użyciu, zgarniająca ziemię na piaszczystym placu budowy, z operatorem w kabinie skupionym na sobie.

Serwis hydrauliki siłowej
– obsługujemy firmy z całej Polski!

Niezależnie od województwa, podejmujemy współpracę z przedsiębiorcami z całego kraju. Dlatego, jeśli potrzebujesz profesjonalnego serwisu hydrauliki siłowej, jesteśmy tu dla Ciebie.