Naprawa pomp hydraulicznych – harwestery, forwardery, skidery

Maszyny leśne są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia zakładów leśnych, ponieważ mogą być wykorzystywane do ścinania drzew i obróbki kłód.

Hydro-Dex świadczy usługi hydrauliczne, które pomagają utrzymać funkcjonowanie tych maszyn, w tym naprawę lub regenerację pomp hydraulicznych znajdujących się w sprzęcie leśnym, takim jak harwestery, skidery i forwardery.

Nasi specjaliści mają duże doświadczenie w zakresie pomp hydraulicznych i wiedzą, jak naprawić wszelkie pojawiające się problemy. Zarówno naprawa, jak i proces regeneracji pomp hydraulicznych to jedne z naszych głównych usług.

 

a5ace070-ec6c-4959-9421-870a666d498d

Pompy hydrauliczne są niezbędne w większości rodzajów maszyn leśnych – podzespoły hydrauliki siłowej harwesterów, forwarderów i skiderów

Maszyny leśne opierają swoją pracę na pompach hydraulicznych. Są one sercem maszyny, bo dostarczają niezbędną moc potrzebną do utrzymania wszystkich jej funkcji. Te komponenty są krytyczną częścią każdego pojazdu leśnego, a jeśli się zepsują, mogą spowodować rozległe uszkodzenia innych części w Twojej maszynie. Nasz zespół ma duże doświadczenie z pompami hydraulicznymi i wie, jak je szybko i sprawnie naprawić. Mamy również dostęp do szerokiej gamy nowych i używanych części, które mogą pomóc w utrzymaniu dłuższej pracy maszyn.

Awaria pompy hydraulicznej w maszynie leśnej może spowodować wiele problemów, a nawet doprowadzić do obrażeń. Dlatego tak ważne jest, aby mieć niezawodny warsztat praktycznie na zawołanie. Nasi technicy są wykwalifikowani w diagnozowaniu problemów i szybkim ich naprawianiu, abyś mógł jak najszybciej wrócić do pracy. Jeśli potrzebujesz pomocy z pompą hydrauliczną lub jakąkolwiek inną częścią układu hydraulicznego Twojego sprzętu leśnego, możemy pomóc.

Pompa hydrauliczna – awaria pomp hydraulicznych stosowanych w sprzęcie leśnym

Pompy hydrauliczne stosowane do zasilania maszyn leśnych są często źródłem awarii. Mogą być one spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak zanieczyszczenie płynu czy przegrzanie. Gdy wystąpią te problemy, pompa hydrauliczna może ulec awarii lub spowodować nieprawidłowe działanie innych części sprzętu. Oto kilka typowych objawów, które wskazują na problem z układem hydraulicznym:

 • maszyna nie porusza się;
 • maszyna porusza się, ale z trudem;
 • urządzenie wydaje głośne dźwięki podczas pracy;
 • z pompy hydraulicznej wycieka płyn;
 • maszyna nadmiernie wibruje;
 • da się wyczuć dziwny zapach;
 • maszyna jest trudna do uruchomienia;
 • maszyna rusza, ale natychmiast się zatrzymuje lub urządzenie zatrzymuje się nagle podczas ruchu.

Jeśli Twoja maszyna ma pompę hydrauliczną, konieczne jest regularne sprawdzanie poziomu płynu. Jeśli w układzie jest zbyt dużo lub zbyt mało płynu hydraulicznego, może to spowodować problemy z wydajnością i bezpieczeństwem. Płyn powinien być regularnie sprawdzany i uzupełniany w razie potrzeby.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jeśli maszyna zaczyna wykazywać którykolwiek z wymienionych objawów, jest jej natychmiastowe wyłączenie. Zapobiegnie to dalszym uszkodzeniom i ułatwi zdiagnozowanie problemu.

W przypadku wystąpienia objawów awarii, należy natychmiast wyłączyć pompę i wezwać specjalistę. Hydro-Dex ma doświadczenie w diagnozowaniu i naprawianiu wszystkich typów układów hydraulicznych. Czy jest to awaria pompy, czy coś poważniejszego, możemy pomóc. Oferujemy kompletne naprawy maszyn, wymiany i konserwację zapobiegawczą wszystkich typów pomp, w tym pomp stosowanych w urządzeniach górniczych.

IMG-20201216-WA0008

Pompy hydrauliczne w maszynach leśnych – naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych

Zajmujemy się naprawą, wymianą i regeneracją pomp hydraulicznych stosowanych w maszynach leśnych. Nasze usługi obejmują:

 • pompy do harwesterów Sampo 1046;
 • pompy do harwesterów Valmet – 931, 911, 901, 890, 360;
 • pompy do forwarderów Valmet – 838, 840, 860, 890;
 • pompy do forwarderów John Deere – 1210E, 1110E, 1010E, 1070D, 810D;
 • pompy do harwesterów John Deere – 1070D, 1170G, 1170E, 1470G;
 • pompy do forwarderów Ponsse Buffalo 8W, Ponsse Elk 8W, Ponsse Elk 6W, Ponsse Ergo 8W, Ponsse Wisent.

Rozumiemy znaczenie Twojego sprzętu i traktujemy go z troską. Nasi technicy są wysoko wykwalifikowani w hydraulice siłowej maszyn leśnych i są wyszkoleni do wykonywania wysokiej jakości pracy. Jesteśmy niezastąpieni w naprawie pomp hydraulicznych! Naprawa pomp hydraulicznych i regeneracja pompy hydraulicznej to nasze główne usługi.

Hydraulika siłowa – jakie są korzyści z konserwacji hydrauliki maszyn leśnych? Naprawa pompy hydraulicznej

Pompy hydrauliczne są podatne na wiele rodzajów awarii. Najczęstszą awarią jest nieszczelność w układzie hydraulicznym. Może być ona spowodowana zużyciem sprzętu lub niewykrytą wadą wewnętrzną, która rozwinęła się z czasem. Nieszczelność może spowodować poważne uszkodzenia maszyny, jak również skutkować marnowaniem paliwa, co jest drogie i nie jest dobre dla środowiska. Tego typu problemów możesz uniknąć, jeśli będziesz regularnie serwisował swoją pompę hydrauliczną.

Aby uzyskać niezawodne i skuteczne usługi naprawcze, zadzwoń do naszych techników Hydro-Dex!

Systemy hydrauliki siłowej maszyn leśnych muszą być regularnie konserwowane w celu utrzymania ich prawidłowego funkcjonowania. Czyszczenie i uzupełnianie płynu napędzającego te układy jest integralną częścią dobrej konserwacji maszyn leśnych (systemu).

Regularna kontrola maszyn leśnych pomoże Ci wykryć problemy, zanim staną się poważne.

Projekt bez tytułu (3)

Naprawa pomp hydraulicznych do harwesterów, forwarderów i skiderów – serwis hydrauliki siłowej Hydro-Dex

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych to proces, który może przedłużyć żywotność pompy i utrzymać ją w szczytowej wydajności. Serwis hydrauliczny Hydro-Dex dokona przeglądu pompy hydraulicznej, naprawi lub wymieni zużyte części oraz sprawdzi szczelność układu. Nasi wyszkoleni technicy wyczyszczą również kanały płynów i sprawdzą oznaki zużycia części ruchomych, aby zapewnić, że układ hydrauliczny działa jak najlepiej.

Nasz serwis hydrauliki siłowej oferuje aż roczną gwarancję na usługę regeneracji pomp hydraulicznych do maszyn leśnych. Wiemy, że zależy Ci na czasie, dlatego nasz warsztat został wyposażony w nowoczesną stację diagnostyczną, dzięki której diagnoza awarii podzespołów hydraulicznych odbywa się szybko i skutecznie.

Jesteśmy serwisem hydrauliki siłowej, który oferuje klientom wysoką jakość pracy w bardzo przystępnych cenach. Diagnozujemy i naprawiamy maszyny hydrauliczne nawet w 48 godzin!

5/5 - (4 votes)